Diyarbakır'ın Sesi

Diyarbakır'ın Sesi

Diyarbakır'ın Sesi | DİYARIN SESİNİ DÜNYAYA ULAŞTIRIR Ramazan Ayında ağız ve diş bakımı önemli
Yayınlanma:

Ramazan Ayında ağız ve diş bakımı önemli

Ramazan ayında ağız ve diş bakımının daha bir önem kazandığını belirten Diş Hekimi Uzmanı Gökhan Deniz, vatandaşlara önemli uyarılarılarda bulundu. …

Ramazan ayında ağız ve diş sağlığının özel bir önem taşıdığını belirten Diş Hekimi Gökhan Deniz, bu dönemde beslenme düzenindeki değişiklikler nedeniyle ağız bakımının artan bir gereklilik haline geldiğine dikkat çekti.

Deniz, “Ramazan boyunca, gün içinde yeme ve içme süreci olmaması sebebiyle ağız hijyeninin ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulamak istiyorum” dedi.

“Açlık ve susuzluk nedeniyle ağız bakımı önemli”
Çoğu insanın Ramazan ayında ağız ve diş sağlığına yeterince önem vermediğini belirten Deniz, “Normalde günde 2 veya 3 kez diş fırçalama alışkanlığı olanlar için Ramazan ayında, iftar ve sahur sonrası olmak üzere günde en az iki kez dişlerin fırçalanması önemlidir. Maalesef, Ramazan ayında ağız bakımı ihmal edilmektedir” diye konuştu.

“Dişlerin fırçalanmaması çürümeye neden olabilir”
Ağız hijyeninin sağlanmaması durumunda dişlerde plak oluştuğunu ve bu durumun diş çürüklerine yol açabileceğini belirten Deniz, “İftar sonrası diş fırçalamayan kişilerde diş çürükleri gelişebilir. Bu durum, sağlık sorunlarına ek olarak maddi kayıplara da neden olabilir. Bu yüzden Ramazan ayında diş bakımını ve gerekirse tedaviyi aksatmamak önemlidir. Diş ağrısı yaşandığında, vatandaşların en yakın diş kliniğine başvurarak tedavi olmalarını tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bu Alana 750x100 Reklam Verebilirsiniz

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.