160x600r
160x600r
Mardin’de bayram namazı tekbirlerle eda edildi

Mardin’de bayram namazı tekbirlerle eda edildi

Mardin’de Müslümanlar, Kurban Bayramı’nı büyük bir coşkuyla karşılayarak bayram namazını tekbirlerle eda etti.

ABONE OL
16 Haziran 2024 11:39
Mardin’de bayram namazı tekbirlerle eda edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
1200x125r

Mardin merkez ve ilçelerinde sabahın erken saatlerinde bayram namazı için küçük-büyük herkes camilere akın etti. Bayram namazı 5.29’da kılındı.

İmam tarafından okunan hutbede kardeşliğin önemine dikkat çekilerek, bu bayramın işgal altında olan Gazze’deki Müslümanların zaferine vesile olması niyaz edildi.

Hutbede, “Yüce Allah’ın rızasına ulaşılacak olan kurbanlarımızı besmeleler, tekbirler ve dualarla eda edeceğiz inşallah. Cenab-ı Hak bütün ibadetlerimizi dergâh-ı şerifte kabul etsin. Kurban, Allah’ın rızasını kazanmaya, rahmet ve mağfiretine mazhar olmaya müstesna bir ibadettir. Kurban, fedakarlığın, takva ve teslimiyetin işaretidir. Öyleyse kurbanlarımıza şefkat ve merhametle muamele edelim. Kurbanımızı keserken çevre temizliğine özen gösterelim. Allah’ın bize rızık olarak verdiği kurbanlıkları, Allah’ın adını anarak ibadetimizi yerine getirelim. Ayrıca bu mübarek günde akraba ziyaretlerine mümkün mertebe hassasiyet gösterelim, büyüklerimizi ziyaret etmeyi ihmal etmeyelim inşallah.” ifadeleri kullanıldı. (İLKHA)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP