Diyarbakır'ın Sesi

Diyarbakır'ın Sesi

Diyarbakır'ın Sesi | DİYARIN SESİNİ DÜNYAYA ULAŞTIRIR Gaziantep’te YKS öncesi trafik kilitlendi

Gaziantep’te YKS öncesi trafik kilitlendi

Gaziantep’te Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumuna yetişmek için sabah erken saatlerde trafiğe çıkan öğrenciler ve veliler yoğun trafikle karşılaştı. …

Gaziantep’te YKS öncesi trafik kilitlendi
Yayınlanma: Güncelleme:

Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de üniversite adayları Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) için sabah erken saatlerden itibaren trafiğe çıktı. Şehitkamil ilçesindeki Tüfekçi Bulvarı başta olmak üzere kentin birçok noktasında trafiğin kilitlenmesi sınava girecek adayların mağdur olmasına neden oldu.

Sınav günü Gaziantep’te birçok noktada trafiğin kilitlenmesi öğrencilerin ve velilerinin büyük tepkisine neden olurken, trafiğin kilitlendiği bölgelerde trafik polislerinin olmaması dikkat çekti. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’te de YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT), bugün saat 10.15’te başlıyor.

Sınav öncesi çocuklarını sınava yetiştirmek isteyen veliler kendi araçlarıyla trafiğe çıkması, bazı noktalarda sinyalizasyonların arızalı ve söz konusu bölgelerde trafik akışını hızlı bir şekilde sağlayacak planlayan ekiplerin olmaması nedeniyle trafik adeta kilitlendi. İyi bir üniversite hayali ile sınava katılacak binlerce aday, belirlenen okullarda YKS sınavına girmek için koşar adımlarla okula yetişmeye çalıştı.

Kendi araçlarıyla sınava yetişmek için erken saatlerde evden çıkan öğrenciler ve veliler yoğun trafik nedeniyle sınava yetişememenin stresini yaşadı.

Trafiğin kilitlendiği noktalarda herhangi bir kazanın meydana gelmemesi ve öğrencilerin de sınava yetişebilmesi için gerekli tedbirlerin alınmamasına öğrenciler ve veliler tepki gösterdi. Kilometrelerce araç kuyruğu oluştuğu bölgelerde sürücüler saatlerce trafiğin açılmasını bekliyor. Trafik akışını sağlayacak planlama ve ekiplerin bölgede olmaması nedeniyle trafiğin kilitlenmesine tepki gösteren öğrenciler ve velileri, trafiğin kilitlendiği bölgelere ekiplerin yönlendirilmesini talep etti.

Bu Alana 750x100 Reklam Verebilirsiniz

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.