160x600r
160x600r
Diyarbakır’da Şubelere Saldırı: 16 Gözaltı

Diyarbakır’da Şubelere Saldırı: 16 Gözaltı

Diyarbakır'da 22 Haziran'da Sur ve Kayapınar ilçelerinde bulunan Starbucks ve Burger King şubelerine tekbir getirerek eylem düzenleyen ve müşterileri masalardan kaldıran gruptan 16 kişi gözaltına alındı. İçişleri Bakanlığı, olayla ilgili açıklama yaptı.

ABONE OL
24 Haziran 2024 14:56
Diyarbakır’da Şubelere Saldırı: 16 Gözaltı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
1200x125r

Kayapınar İlçesi’nde bulunan Starbucks ve Sur İlçesi’nde bulunan Burger King şubelerine giren grup, “Ceng, cihad, şehadet” sloganlarıyla tekbir getirerek içeri girmişti. Mekandaki müşterileri azarlayan grup, iş yerlerinde bulunan herkesi dışarı çıkarmıştı. Diyarbakır Barosu ve 76 sivil toplum kuruluşu ise saldırıyı kınayarak tedbir alınmasını talep etmişti.

İçişleri Bakanlığı, Sur ve Kayapınar ilçelerindeki bu iki ayrı işletmeye giren 16 kişinin gözaltına alındığını belirterek, “22 Haziran 2024 Cumartesi günü Diyarbakır’da gerçekleşen bu olayla ilgili işlemler Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Gözaltındakiler bugün Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edileceklerdir.” açıklamasını yaptı.

Sosyal medyada, Diyarbakır’daki işletmelerin bu saldırıya uğraması büyük tepki çekmişti. Birçok kullanıcı olaylardan HÜDA PAR’ı sorumlu tutmuştu. HÜDA PAR yetkilileri ise tepkiler üzerine yaptıkları açıklamada, eylemin kendileriyle hiçbir ilgisinin olmadığını vurgulamıştı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP