Diyarbakır'ın Sesi

Diyarbakır'ın Sesi

Diyarbakır'ın Sesi | DİYARIN SESİNİ DÜNYAYA ULAŞTIRIR Diyarbakır’da Filistinli Kadınların Güçlü Hikayesi

Diyarbakır’da Filistinli Kadınların Güçlü Hikayesi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenen etkinlikte Ayçin Kantoğlu’nu ağırlayarak, Filistinli kadınların yaşadığı zorlukları ve direnişlerini konuşuldu. …

Diyarbakır’da Filistinli Kadınların Güçlü Hikayesi
Yayınlanma: Güncelleme:

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ kapsamında düzenlenen etkinlikte Ayçin Kantoğlu’nu konuk konuşmacı olarak ağırladı. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Filistin’de Kadın Olmak” başlıklı söyleşi, Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Program, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Ayşe Yıldırım’ın açılış konuşmasıyla başladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı merkezlerde eğitim alan çocuklar, Filistin’deki olayları anlatan bir tiyatro oyunu sergiledi. Söyleşi sırasında Filistin’deki yaşam koşullarını özetleyen Kantoğlu, dünya genelinde kadınların çeşitli zorluklarla karşılaştığını, ancak özellikle Filistinli kadınların çok zorlu bir süreçten geçtiğini vurguladı. Kantoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Filistin’de binlerce kadın, evlatlarını kaybetmenin acısını yaşıyor. Ancak hepsi, inanılmaz bir tevekkül ve teslimiyet içerisindeler. Hiçbir haberde kadınların isyan ettiğine tanık olamazsınız.” Kantoğlu’nun konuşmasının ardından katılımcıların sorularını yanıtlamasının ardından, Vali Yardımcısı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, eşi Meryem Çiftçi ve Ayşe Yıldırım tarafından Kantoğlu’na plaket ve çiçek takdim edildi. Program sonunda kadınlara, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı tarafından çiçekler hediye edildi.

Bu Alana 750x100 Reklam Verebilirsiniz

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.