160x600r
160x600r
Diyarbakır’da Deprem Konutlarında Su Sorunu: Vatandaşlar Mağdur

Diyarbakır’da Deprem Konutlarında Su Sorunu: Vatandaşlar Mağdur

Diyarbakır'ın Oğlaklı bölgesindeki deprem konutlarında yaşanan su kesintisi krizi büyüyor. Vatandaşlar yetkililerden çözüm bekliyor.

ABONE OL
8 Temmuz 2024 17:21
Diyarbakır’da Deprem Konutlarında Su Sorunu: Vatandaşlar Mağdur
0

BEĞENDİM

ABONE OL
1200x125r

Diyarbakır’ın Oğlaklı bölgesinde yapılan deprem konutlarında yaşanan su kesintisi, bölge sakinlerini mağdur etmeye devam ediyor. İnşaat firması tarafından yapılan açıklamada, su kesintisinin sorumlusunun karayolu veya DSİ olduğu belirtilirken, bölgedeki bekçiler ise suyun inşaat firması tarafından kesildiğini iddia ediyor.

Whatsapp Image 2024 07 08 At 17.12.12 (1)

Oğlaklı deprem konutlarında yaşayan vatandaşlar, yaklaşık bir haftadır su sıkıntısıyla mücadele ediyor. Yetkililer, suyun kesilmesi durumunda valiliğe başvurulması gerektiğini belirtirken, bölgedeki bekçiler ise sorumluluğun inşaat firmasında olduğunu ve kendilerinin de su sıkıntısıyla mücadele ettiklerini dile getiriyor.

Whatsapp Image 2024 07 08 At 17.12.12 (2)

Depremzedelerden biri, “Suyumuzu kestiler ve bize karayolu veya DSİ’nin sorumlu olduğunu söylüyorlar. Ancak bekçiler suyun kesilmesinin inşaat firması tarafından yapıldığını söylüyor. Biz mağduruz ve çaresiz kalmış durumdayız. Yetkililerden bir an önce bu sorunun çözülmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak; DİYARBAKIR OLAY GAZETESİ

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP